Technologia

W sprzedawanych przez firmę Stainless Factory sp. z o.o. wyrobów kładziemy szczególny nacisk na jakość zastosowanych materiałów, oraz ergonomię i estetykę wykonania. Dbałość o wysoki standard wykończenia najdrobniejszych detali sprawia, że nasze meble znajdują  uznanie u coraz większej liczby klientów.

Wszystkie nasze produkty wykonane są ze stali nierdzewnej chromowo-niklowej w gatunku 1.4301 (AISI 304) Konstrukcja  wyrobów  wykonana jest w formie spawano-zgrzewanej, dzięki czemu posiada bardzo dużą sztywność i wytrzymałość. Standardowa wysokość wszystkich stołów wynosi 850mm i wykonana jest w formie szkieletowej , lub korpusowej. Standardowa głębokość stołów wynosi 600mm lub 700mm.

 

Stoły do pracy bez komory zlewozmywaka:

Blaty stołów wykonane są z blachy o grubości 1,0mm, podklejone płytą laminowaną białą gładką, a krawędzie są zabezpieczone profilem metalowym, obrzeża blatów są o grubości 40mm z rantem przyściennym wysokości 40mm. Blat w stosunku do korpusu wystaje 15mm z boku, 30mm z przodu i 80mm z tyłu. Nogi wykonane są z profili 40x40x1,2 zakończone stopka regulowaną z tworzywa poliamidowego PA6, lub stopka regulowaną nierdzewną.

Blaty połączone są na stałe  z korpusami metoda spawania. Korpusy stołów i szafek wykonane są z blachy grubości 0,8-1,0mm. Drzwi o grubości 20mm wykonane są w formie puszki ( podwójne ściany) z blachy grubości 0,8mm. Drzwi skrzydłowe wykonane są w formie puszki nakładanej na korpus na nierdzewnych zawiasach zewnętrznych – spawanych w formie klocka, co tworzy bardzo solidna konstrukcję z możliwością pełnego otwarcia, lub na zawiasach skrzydełkowych.

Drzwi przesuwne zawieszone są na nierdzewnej prowadnicy rolkowej z kółkami łożyskowanymi, a w dolnej części prowadzone na trzpieniu. Szuflady wykonane są z blachy o  grubości  0,8mm w formie nakładanej na korpus, lub wpuszczane z prowadnicami nierdzewnymi o wysuwie 4/5 i max. obciążeniu 400N, lub z pełnym wysuwem i max. Obciążeniu 500N. Półki dolne, lub dno szafki znajdują się na wysokości 150mm od podłoża.

Półki wykonane są z blachy o grubości 0,8-1,0mm usztywnione są wzdłuż profilem nierdzewnym, a sama półka jest wcinana w profil nóg. Środkowe półki w szafkach wykonane są na zaczepach umożliwiających regulacje ich wysokości.  Koła montowane w stołach mają średnicę fi 100mm, lub fi 125mm, wszystkie koła są skrętne w tym 2 z hamulcem. Koła maja bieżnik z pełnej gumy o twardości wg skali Shore’a A80, mogą przenosić obciążenia  max 800N.

Stoły do pracy ze zlewami, lub basenem

Blaty stołów ze zlewami są obniżone o 10mm po obwodzie. Wykonane są z blachy o grubości 1,5 i 2,0mm, usztywnione są profilami metalowymi. Blaty stołów z basenami wykonane są z blachy o grubości 1,5mm. Komory basenów wykonane są z blachy o grubości 1,5mm, wszystkie krawędzie wewnętrzne basenów sa zaokrąglone promieniem R=20.  Obrzeża blatów są o grubości 40mm z rantem przyściennym wysokości 40mm.

Blat w stosunku do korpusu wystaje 15mm z boku, 30mm z przodu i 80mm z tyłu. Wszystkie stoły posiadają przednią maskownicę komory. Nogi wykonane są z profili 40x40x1,2 zakończone stopka regulowaną z tworzywa poliamidowego PA6, lub stopka regulowaną nierdzewną. Blaty połączone są na stałe  z korpusami metoda spawania. Korpusy stołów i szafek wykonane sa z blachy grubości 0,8-1,0mm. Drzwi o grubości 20mm wykonane są w formie puszki ( podwójne ściany) z blachy grubości 0,8mm.

Drzwi skrzydłowe wykonane są w formie puszki nakładanej na korpus na nierdzewnych zawiasach zewnętrznych – spawanych w formie klocka, co tworzy bardzo solidna konstrukcję z możliwością pełnego otwarcia, lub na zawiasach skrzydełkowych. Drzwi przesuwne zawieszone są na nierdzewnej prowadnicy rolkowej z kółkami łożyskowanymi, a w dolnej części prowadzone na trzpieniu. Szuflady wykonane są z blachy o  grubości  0,8mm w formie nakładanej na korpus, lub wpuszczane z prowadnicami nierdzewnymi o wysuwie 4/5 i max. obciążeniu 400N, lub z pełnym wysuwem i max. Obciążeniu 500N.

Półki dolne, lub dno szafki znajdują się na wysokości 150mm od podłoża. Półki wykonane są z blachy o grubości 0,8-1,0mm usztywnione są wzdłuż profilem nierdzewnym, a sama półka jest wcinana w profil nóg.  Koła montowane w stołach mają średnicę fi 100mm, lub fi 125mm, wszystkie koła są skrętne w tym 2 z hamulcem. Koła maja bieżnik z pełnej gumy o twardości wg skali Shore’a A80, mogą przenosić obciążenia  max 800N.